Podsumowanie działań dla Ziemi

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak udało się niektórym uczniom DAĆ DRUGIE ŻYCIE ODPADOM. Wykonali ekocudeńka na nasz ekologiczny konkurs. Tchnęli w pozornie niepotrzebne odpady nowe życie.  Podziwiamy, jak z użyciem odpadowych surowców wtórnych „wyczarowano” np.; wózek dla lalek, garażowiec na samochodziki, rakietę, marionetkę, żółwia czy koszyczek. Wszystkie przedmioty zostały tak wykonane, że z powodzeniem można je używać. Trudno zdecydować, który pomysł lepszy, dlatego jurry postanowiło nagrodzić wszystkie prace.

Oto wyniki konkursu i nagrodzeni uczniowie:

Kajetan Dudzik 1b
Klaudia Dudzik 1b
Agata Wieczorkowska 1a
Nikodem Bogdański 4c
Szymon Wyrwa 5a
Filip Gralewicz 8d

Ponadto chętni uczniowie według zasady „ Myśl globalnie – działaj lokalnie” działali dla Naszej Ziemi.

Po lekcjach należało wyłączyć komputer i wyjść z domu i zrealizować choć jedne zadanie  z poniższej listy.

1. Zadbaj o czystość swojego otoczenia – posprzątaj śmieci w swojej okolicy (własne podwórko, skwerek, park, plac zabaw, fragment chodnika przed domem, itp.).

2. Posegreguj śmieci (po zakupach, sprzątaniu terenu, po pracy w ogrodzie, itp.).

3. Zmniejsz emisję CO2 wsiądź lub przesiądź się na rower, hulajnogę, rolki (pojedź na wycieczkę min. 15 minutową).

4. Idź na spacer i sfotografuj piękno naszej przyrody (kwiaty, owady, ptaki, krajobraz, itp.).
Doceniamy również  to  zaangażowanie : )

Nagrody otrzymają:

Kajetan Dudzik 1b
Klaudia Dudzik 1b
Maks Sieński 3a
Olek Sieński 3a
Janek Kozłowski 4a
Gracjan Szczygielski 4b
Maja Jabłońska 6b
Mikołaj Stankiewicz 6b
Paweł Januszaniec 7f

Gratulujemy 🙂

Pamiętajmy!
Dzień Ziemi powinien trwać cały rok. Wtedy mielibyśmy szansę zrobić coś znaczącego dla naszej planety.

A.Kuzko, J.Belewicz, I.Romanowska