Strona główna » News » 6a i 6b podbija Łebę i jej okolice : )

 
 

6a i 6b podbija Łebę i jej okolice : )

 

W dniach 12-13-14 czerwca klasy 6a i 6b odbyły wycieczkę, podczas której miały okazję zobaczyć i nie tylko …Łebę i jej atrakcje.
Ciuchcia, a następnie „stateczek” dostarczyły nas na teren jednego z najpiękniejszych narodowych parków Europy: Słowińskiego P.N.. Największą atrakcją, którą od razu dzieciaki podziwiały, były rozległe ruchome wydmy o wysokości kilkudziesięciu metrów. Niejednemu wyrwało się z ust „Jak na pustyni !”. Większość na boso pokonywała drogę prowadzącą do morza, czując się właśnie jak na prawdziwej pustyni. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum „Wyrzutnia Rakiet ”. Przy wejściu powitał nas przewodnik i przyszła kolej na poznanie historii tego miejsca oraz oglądanie zgromadzonych replik i eksponatów. Dzieci dowiedziały się, że na tym byłym tajnym poligonie rakietowym przeprowadzano udane eksperymenty z rakietami meteorologicznymi oraz skonstruowano mobilną wyrzutnię, mogącą posłużyć do wyniesienia pierwszego polskiego satelity. A zaledwie kilkadziesiąt lat wcześniej pracowali na tych terenach niemieccy naukowcy testując tajne projekty rakiet balistycznych. Następnego dnia rano wystartowaliśmy „dinobusami’ do Dinoparku, gdzie na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji : ) Wizyta tam to niezwykła, fantastyczna przygoda w przeszłość, spotkanie trójwymiarowych dinozaurów w skali 1:1! Poruszając się główną ścieżką spacerową podążaliśmy nie tylko w głąb świata dinozaurów, ale też zaliczaliśmy inne atrakcje np.: niesamowity, mrożący krew w żyłach zamek strachu, największe w Polsce pole do gry w mini golfa, tor do jazdy samochodem z miasteczka Flinstonów, wioskę indiańską. Tam dzieciaki strzelały z łuku i wiatrówki, sprawdzały, jak mieszka się w tipi. Opanowane gorączką złota ze starej płukalni wychodziły bogatsze o sakiewkę ze złotymi bryłkami : ) Dużą frajdą okazały się gigantyczne zjeżdżalnie wodne oraz diabelski młyn. O Dinoparku możnaby bez końca… Po południu odwiedziliśmy inny park rozrywki – największy w Polsce naturalny Labiryntpark z platformami widokowymi. Dzieciaki pod okiem animatora
przeniosły się w czarodziejski świat przygód Harrego Pottera na Turniej Trójmagiczny. Zostały podzielone na drużyny i wcieliły się w postaci czarodziei. W Labiryncie drużyny musiały odszukać złote jaja z zadaniami. Zabawę rozpoczęły wyścig na miotle i odpowiednie odczytanie zaklęć. W środę pojechaliśmy do Sea Park w Sarbsku, który jest związany z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Widzieliśmy tam pływające w basenach foki szare i uchatki -kotiki południowoamerykańskie. Podczas pokazu mogliśmy podziwiać je podczas wykonywania różnych sztuczek, które często wymagały od tych zwierząt ogromnej zręczności. Kolejną atrakcją było prehistoryczne oceanarium 3D z kinem 5D, w którym dzieciaki mogły stanąć ” oko w oko” ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu, zobaczyły prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakby same znajdowały się w podwodnych głębinach. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum marynistyczne, park makiet zwierząt morskich, park miniatur przedstawiających latarnie morskie od Krynicy Morskiej po Świnoujście, doskonale odwzorowaną replikę szwedzkiego galeonu Solen, biorącego udział w bitwie pod Oliwą. Podobnie jak w rzeczywistości statek spoczywa- odwrócony jest do góry dnem. Jest również sprawdzianem wytrzymałości, gdyż przejście po tym niezwykłym okręcie, powoduje „kłótnię” zmysłu wzroku i zmysłu równowagi.
Kolejne ciekawe miejsce to Wnętrze Budynku Real Ocean 3d, które przypomina wyglądem podwodny okręt. Spacerując po nim dzieci miały możliwość oglądania ciekawych scen z życia podwodnego świata, przez kilkadziesiąt szyb pokładowych, miały możliwość zobaczenia tego wszystkiego bez wchodzenia do wody!!! I na koniec świat ptaków – 24 gatunków występujących w Polsce zazwyczaj nad jeziorami, stawami, czy na polskim wybrzeżu. M.in. żurawie, łyski, cyranki, karolinki, bernikle, kokoszki, mandarynki, które można było swobodnie i bez żadnego skrępowania obserwować.
Podczas trwania tej wycieczki dzieci miały także sporo czasu wolnego. Wykorzystywały go na różne sposoby: grały w piłkę nożną, w kosza, skakały na trampolinach itp. Spędzały też czas ze sobą lepiej się poznając : ) Niejedno dziecko nie chciało jeszcze wracać do domu : )
Organizatorzy wycieczki

wszystkie zdjęcia

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

Jesienne bukiety – rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego.

Jesienne bukiety – rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego.

Jesteśmy zauroczeni  feerią kolorów naszej pięknej złotej polskiej jesieni. Chcieliśmy to piękno uchwycić w bukietach i innych cudach  skomponowanych przez...

 
Konkursy w Tygodniu Patriotycznym

Konkursy w Tygodniu Patriotycznym

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów związanych z Tygodniem patriotycznym. W kategorii recytacji przyznano: I miejsce Mikołajowi Miernikowi z 7c, II miejsce...

 
GIMNAZJADA

GIMNAZJADA

3 listopada o godz.16 gościliśmy w murach Gimnazjum nr 9 na konkursie organizowanym z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. We wszystkich...

 
Obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości

Obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości

11 listopada 2017 roku obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, jedno z najważniejszych polskich świąt narodowych. Upamiętnia ono...