Strona główna » News » 6a i 6b podbija Łebę i jej okolice : )

 
 

6a i 6b podbija Łebę i jej okolice : )

 

W dniach 12-13-14 czerwca klasy 6a i 6b odbyły wycieczkę, podczas której miały okazję zobaczyć i nie tylko …Łebę i jej atrakcje.
Ciuchcia, a następnie „stateczek” dostarczyły nas na teren jednego z najpiękniejszych narodowych parków Europy: Słowińskiego P.N.. Największą atrakcją, którą od razu dzieciaki podziwiały, były rozległe ruchome wydmy o wysokości kilkudziesięciu metrów. Niejednemu wyrwało się z ust „Jak na pustyni !”. Większość na boso pokonywała drogę prowadzącą do morza, czując się właśnie jak na prawdziwej pustyni. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum „Wyrzutnia Rakiet ”. Przy wejściu powitał nas przewodnik i przyszła kolej na poznanie historii tego miejsca oraz oglądanie zgromadzonych replik i eksponatów. Dzieci dowiedziały się, że na tym byłym tajnym poligonie rakietowym przeprowadzano udane eksperymenty z rakietami meteorologicznymi oraz skonstruowano mobilną wyrzutnię, mogącą posłużyć do wyniesienia pierwszego polskiego satelity. A zaledwie kilkadziesiąt lat wcześniej pracowali na tych terenach niemieccy naukowcy testując tajne projekty rakiet balistycznych. Następnego dnia rano wystartowaliśmy „dinobusami’ do Dinoparku, gdzie na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji : ) Wizyta tam to niezwykła, fantastyczna przygoda w przeszłość, spotkanie trójwymiarowych dinozaurów w skali 1:1! Poruszając się główną ścieżką spacerową podążaliśmy nie tylko w głąb świata dinozaurów, ale też zaliczaliśmy inne atrakcje np.: niesamowity, mrożący krew w żyłach zamek strachu, największe w Polsce pole do gry w mini golfa, tor do jazdy samochodem z miasteczka Flinstonów, wioskę indiańską. Tam dzieciaki strzelały z łuku i wiatrówki, sprawdzały, jak mieszka się w tipi. Opanowane gorączką złota ze starej płukalni wychodziły bogatsze o sakiewkę ze złotymi bryłkami : ) Dużą frajdą okazały się gigantyczne zjeżdżalnie wodne oraz diabelski młyn. O Dinoparku możnaby bez końca… Po południu odwiedziliśmy inny park rozrywki – największy w Polsce naturalny Labiryntpark z platformami widokowymi. Dzieciaki pod okiem animatora
przeniosły się w czarodziejski świat przygód Harrego Pottera na Turniej Trójmagiczny. Zostały podzielone na drużyny i wcieliły się w postaci czarodziei. W Labiryncie drużyny musiały odszukać złote jaja z zadaniami. Zabawę rozpoczęły wyścig na miotle i odpowiednie odczytanie zaklęć. W środę pojechaliśmy do Sea Park w Sarbsku, który jest związany z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Widzieliśmy tam pływające w basenach foki szare i uchatki -kotiki południowoamerykańskie. Podczas pokazu mogliśmy podziwiać je podczas wykonywania różnych sztuczek, które często wymagały od tych zwierząt ogromnej zręczności. Kolejną atrakcją było prehistoryczne oceanarium 3D z kinem 5D, w którym dzieciaki mogły stanąć ” oko w oko” ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu, zobaczyły prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakby same znajdowały się w podwodnych głębinach. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum marynistyczne, park makiet zwierząt morskich, park miniatur przedstawiających latarnie morskie od Krynicy Morskiej po Świnoujście, doskonale odwzorowaną replikę szwedzkiego galeonu Solen, biorącego udział w bitwie pod Oliwą. Podobnie jak w rzeczywistości statek spoczywa- odwrócony jest do góry dnem. Jest również sprawdzianem wytrzymałości, gdyż przejście po tym niezwykłym okręcie, powoduje „kłótnię” zmysłu wzroku i zmysłu równowagi.
Kolejne ciekawe miejsce to Wnętrze Budynku Real Ocean 3d, które przypomina wyglądem podwodny okręt. Spacerując po nim dzieci miały możliwość oglądania ciekawych scen z życia podwodnego świata, przez kilkadziesiąt szyb pokładowych, miały możliwość zobaczenia tego wszystkiego bez wchodzenia do wody!!! I na koniec świat ptaków – 24 gatunków występujących w Polsce zazwyczaj nad jeziorami, stawami, czy na polskim wybrzeżu. M.in. żurawie, łyski, cyranki, karolinki, bernikle, kokoszki, mandarynki, które można było swobodnie i bez żadnego skrępowania obserwować.
Podczas trwania tej wycieczki dzieci miały także sporo czasu wolnego. Wykorzystywały go na różne sposoby: grały w piłkę nożną, w kosza, skakały na trampolinach itp. Spędzały też czas ze sobą lepiej się poznając : ) Niejedno dziecko nie chciało jeszcze wracać do domu : )
Organizatorzy wycieczki

wszystkie zdjęcia

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

Bal karnawałowy klas I-III

Bal karnawałowy klas I-III

Do najważniejszych zwyczajów karnawałowych należą zabawy i bale. By tradycji stało się zadość, również w naszej szkole odbył się 19 stycznia karnawałowy...

 
Żywa Lekcja Historii

Żywa Lekcja Historii

18 stycznia w naszej szkole było bardzo historycznie , ponieważ ,jak każdego roku, zawitali do nas Rycerze z Komturstwa Gniewskiego i zabrali społeczność uczniowską...

 
Wizyta w Bulaju

Wizyta w Bulaju

Biblioteka to same książki? No właśnie niekoniecznie. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a, którzy odwiedzili bibliotekę Bulaj. Nazwa ta oznacza okienko,...

 
Audycja muzyczna klas I-III

Audycja muzyczna klas I-III

Audycja muzyczna dla klas I-III. Dzisiejsze spotkanie pt. “Na pomoc!” przybliżyło nam czasy panowania króla Jana III Sobieskiego. Bitwa wojsk polsko-austriacko-niemieckich...