Witamy na stronie SP21

 
 


godziny

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja do klas I Szkół Podstawowych na rok szkolny 2018/2019 odbywać się będzie elektronicznie poprzez stronę https://eped.pl/.
Terminy postępowania rekrutacyjnego

ZOBACZ ULOTKĘ 1
ZOBACZ ULOTKĘ 2
ZOBACZ ULOTKĘ 3

 

OGŁOSZENIE

Należność za obiady za  miesiąc LUTY 2018 wynosi 54zł. Płatność w dniach 07, 08, 09. 02. 2018 u intendenta (tylko w wyznaczone dni). Wpłaty można dokonać również przelewem na konto, zgodnie z regulaminem stołówki szkolnej

 

26 FINAŁ WOŚP

Pobiliśmy rekord. Dzięki Państwa gorącym sercom udało nam się zebrać 19 422,56 zł. Jeszcze raz dziękujemy za wspólne granie-SIEMA- gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej.

zobacz zdjęcia

 

  „ Cyberprzemoc – Jak się jej przeciwstawić?”

19 grudnia 2017 roku uczennice klasy VII c i VII d naszej szkoły uczestniczyły w  finale III edycji Programu Edukacyjno – Profilaktycznego „ Cyberprzemoc – Jak się jej przeciwstawić?” odbywającego się pod hasłem „Bezpieczeństwo w Internecie – odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych”. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, nagrodzonych zostało dziesięć prac. Ola Szarłat i Matylda Domżał otrzymały nagrody rzeczowe w postaci tabletów. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

zobacz zdjęcia

 WIGILIA  SENIORÓW

15 grudnia przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Lidia Cytacka, Marta Laskowska i Katarzyna Bujalska, wraz z opiekunkami, udały się na Wigilię do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dziewczynki w imieniu całej społeczności szkolnej złożyły życzenia, zaśpiewały kolędy i przekazały zebrane dary. Po raz kolejny, dzięki ogromnej hojności rodziców i dzieci, udało się wywołać uśmiech na twarzach Seniorów. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Sekcja charytatywna i wolontariatu
Samorządu Uczniowskiego

zobacz zdjęcia
zobacz film

Jesteśmy dumni!

Z olbrzymią przyjemnością  prezentujemy wyniki Olimpusa z języka niemieckiego (na poziomie gimnazjalnym rozszerzonym!)
uczennice klasy 7e:
Maja Jastrzębska 1 miejsce w Polsce i maksymalna ilość punktów do zdobycia!- 226p.( tytuł laureata)
Wiktoria Wyszomirska – 2 m. i 224p.( tytuł laureata)
Laura Wyszomirska – 4 m. i 220p.( tytuł laureata)
Laura Peplińska 6m. 216p. ( tytuł laureata)
Alicja Klach 12 m. -204p. ( tytuł laureata)
Kamila Kurkowska – 13 m. – 202p. ( tytuł laureata)
oraz dyplomy uznania dla Laury i Angeliki Pietrzyk, Amelii Kusiak i Klaudii Banaś.

GRATULACJE!!!

Finał Turnieju Tymbark „Z podwórka na stadion”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Turnieju Tymbark „Z podwórka na stadion” w kategorii U 12. Wygrywając wszystkie swoje mecze zwyciężyli w finale miejskim i awansowali dalej. Serdeczne gratulacje dla chłopaków.:) Skład zwycięskiego zespołu to Buczkowski Kacper, Bujalski Maciej,Chojnacki Jakub,Duda Borys,Łoś Tomasz,Mucha Michał,Rowiński Hubert,Suszak Mikołaj, Sznajder Filip.
Chłopaki po awansie czekają teraz na rundę wiosenną, w której powalczą o wyjazd na Wielki Finał turnieju, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Ich młodsi koledzy grający w kategorii U 10 również zwyciężyli i także czeka ich walka o awans do wielkiego finału.

Tomasz Janaczek

zobacz zdjęcia

GIMNAZJADA

 3 listopada o godz.16 gościliśmy w murach Gimnazjum nr 9 na konkursie organizowanym z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

We wszystkich konkurencjach, a były to :
konkurs wiedzowy – Zosia Trocka, Kuba Mamiński – kl.7d
konkurs wokalny – Lidka Cytacka -7d
konkurs plastyczny – Ola Mikulska, Ola Szarłat -7d
konkurs taneczny – Kornelia Markuszewska, Jakub Sobotowicz – 4a

nasi uczniowie poradzili sobie tak wspaniale, że okazaliśmy się bezkonkurencyjni i zajęliśmy 1 miejsce !!!! Gratulacje !

 

Konferencja „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”

 W  miniony piątek ( tj. 3 listopada) uczniowie SP 21 w Elblągu, w składzie Tomasz Święcki, Kacper Frąszczak i Mikołaj Miernik wzięli udział w konferencji „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”. Spotkanie uroczyście zainaugurowało realizację projektu patriotyczno–edukacyjnego związanego z przyszłorocznymi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu przystąpiła do w/w projektu, którego celem jest m. in. zaangażowanie młodzieży w realizację obchodów rocznicowych, poszerzenie i ugruntowanie wiedzy na temat dróg prowadzących Polskę do odzyskania niepodległości czy kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. W trakcie nadchodzącego roku odbędą się m.in. wystawy prac młodzieży, festiwale pieśni patriotycznej, warsztaty, wykłady oraz wycieczka śladami generała Józefa Hallera. Podsumowanie projektu nastąpi w listopadzie 2018 r.

                                                                                                            

 SP21 MISTRZEM ZŁOTEJ DZIESIĄTKI

7 czerwca podczas Gali w Olsztynie laureaci tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów, posiadający co najmniej dwa tytuły, zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i upominkami przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz Sławomira Sadowskiego Wicewojewodę Warmińsko-Mazurskiego. W czasie uroczystości zaprezentowane zostały dwie złote dziesiątki szkół podstawowych i gimnazjów z największą liczbą laureatów. Nasza szkoła zdobyła zaszczytne, pierwsze miejsce w województwie, a dyrektor szkoły p. Katarzyna Rachfał otrzymała z rąk wojewody list gratulacyjny. Na uroczystość zostali zaproszeni nasi uczniowie-laureaci kilku konkursów przedmiotowych-Antoni Zoła i Klaudia Krzywdzińska. W uznaniu za osiągnięcia w pracy z uczniami została również wyróżniona nauczycielka matematyki, pani Magdalena Kulesza. Cała społeczność szkolna jest dumna z tak wielkiego sukcesu.

zobacz zdjęcia

sp

 

Ostatnie wiadomości

URODZINY  W  PLANETARIUM

URODZINY W PLANETARIUM

Kolejne urodziny Patrona naszej szkoły postanowiliśmy także uczcić zajęciami w mobilnym Planetarium BAJKONUR, które od 19 lutego – dnia urodzin Mikołaja...

 
Lekcja pokazowa-religia

Lekcja pokazowa-religia

Nauczyciele elbląskich szkół 22 lutego wzięli udział w pokazowej lekcji wykorzystującej narzędzie TOC jakim jest logiczna gałązka. Lekcję w kl. 6d poprowadziła...

 
Kulig-7b

Kulig-7b

Klasa 7b spędziła dziś bardzo aktywnie czas w Zastawnie na farmie Vitalis. Uczniowie świetnie bawili się na kuligu zarówno w zaprzęgu ciągniętym przez konie...

 
Ocenianie kształtujace

Ocenianie kształtujace

Podczas spotkania dla nauczycieli nt oceniania kształtującego zorganizowanego przez Dorotę Kujawę- Weinke we współpracy z W-MODN w Elblągu uczestnicy mieli...