55 625-86-81 sp21@elblag.eu

GRODNO I NOWOGRÓDEK

GRODNO I NOWOGRÓDEK. SZLAKIEM WIELKICH POLAKÓW –

 Adama Mickiewicza i Elizy Orzeszkowej.

 

 

DATA:  07-09.05.2019r.

Cena 500 zł

 

W cenie  zawarte są  świadczenia:

 

– przejazd nowoczesnym autokarem Elbląg- Grodno-Nowogródek- Elbląg,

– zwiedzimy Grodno, Zaosie, Nowogródek, Wasiliszki, jezioro Świteź,

– 2 noclegi, pokoje 2,3-osobowe (Brzozówka nad Niemnem),

– 2 śniadania, 2 obiadokolacje,

– zwiedzanie wszystkich miejsc z miejscowym (najlepszym J) przewodnikiem —

  1. Stanisławem Poczobutem-Odlanickim,

– opieka pilota,

– ubezpieczenie KL i NNW,

– ubezpieczenie gwarancji turystycznej,

– pomoc w uzyskaniu wizy grupowej.

Dla wszystkich osób powyżej 14 roku życia dodatkowo opłata klimatyczna 30 zł.

Bilety wstępu płatne na miejscu, koszt wszystkich 20 zł. Ponadto uczestnicy ponoszą koszty uzyskania wizy – 15 euro lub 65 zł.

 

UWAGA!!! Obowiązkowo każdy uczestnik powinien posiadać paszport ważny jeszcze przez 6 miesięcy od dnia powrotu do Polski ( do 9 listopada).

 

Program

Dzień 1. Wyjazd z Elbląga o godz. 06.00. Przejazd do granicy białoruskiej. Godz. 12.00 – odprawa graniczna. Przejazd do Grodna. Wymiana pieniędzy w kantorze. Zwiedzanie Grodna:  Stary i Nowy Zamek, synagoga, dom Elizy Orzeszkowej, przerwa na obiad. Następnie widzimy Kościół Farny, cmentarz katolicki, cmentarz wojskowy, pałacyk królewski, plac Batorego. Przejazd w stronę Nowogródka na nocleg w Brzozówce. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2. Śniadanie, przejazd do Zaosia, tam zwiedzanie muzeum poświęconego A. Mickiewiczowi. Później przejazd nad jezioro Świteź, następnie odwiedzimy Nowogródek i dworek Mickiewicza. Przerwa na obiad. Przejazd do miejscowości Wasiliszki, tam zobaczymy dom rodzinny Czesława Niemena. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3. Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Grodna. Zobaczymy kościół franciszkański, kościół brygidek, cerkiew świętych Borysa i Gleba. Spacer po starówce Grodna (lody, pamiątki). Przejazd do marketu na zakupy wyjazdowe. Wyjazd z Białorusi. Przerwa na późny obiad w pobliżu Białegostoku. Dojazd do Elbląga około północy.