Słoneczne kolonie w „boskiej” Grecji

Data: 24.06. – 04.07.2019 r.

Cena 2000 zł

Zaliczka 300 zł (do końca grudnia)

I rata 500 zł ( do końca lutego)

II rata 500 zł ( do końca kwietnia)

III rata 700 zł (do końca maja

Pieniądze proszę wpłacać do A. Romanowskiej (gab.wicedyr.) lub K. Rachfał (gab. dyr.)

 

Świadczenia:   

  • przejazd klimatyzowanym autokarem Elbląg- Republika Serbii- Grecja- Elbląg, (także wszystkie przejazdy wg planu),
  • 8 noclegów w sprawdzonych ośrodkach: 2 noclegi w Belgradzie, oraz 6-krotnie w ośrodku wypoczynkowym w Kokkino Nero lub w Neoi Poroi,
  • wyżywienie: 8 śniadań, 6 obiadów i 8 obiadokolacji w Grecji i w Belgradzie,
  • zwiedzanie: Ateny, Meteory, Saloniki, stoki Olimpu, Litochoro, wąwóz Enipeas, twierdza Platamonas, Termopile,
  • opieka wychowawców i pilota,
  • zwiedzanie z miejscowym licencjonowanym przewodnikiem,
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna.

 

 Ramowy plan kolonii:

 

24.06. poniedziałek — wyjazd z Elbląga godz. 19.00. Trasa przez Słowację i postój na wczesne śniadanie (we własnym zakresie) w miasteczku Krupina, dalsza trasa przez Węgry do Belgradu.

25.06. wtorek — przyjazd do hotelu ok. godz. 17.00, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg tranzytowy.

26.06. środa — śniadanie godz. 8.00. Wykwaterowanie z hotelu i dalsza trasa na Riwierę Olimpijską. W Kokkino Nero jesteśmy około godz. 20.00. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

27.06. czwartek — śniadanie. Omówienie planu dnia. Wspólne ustalenie zasad obowiązujących podczas pobytu. Zapoznanie z hotelem. Spacer po miejscowości. Obiad.  Odpoczynek na plaży, zajęcia z wychowawcami. Obiadokolacja, podsumowanie dnia i nocleg.

28.06. piątek — śniadanie godz. 08.00. Omówienie planu dnia. Po śniadaniu wyjazd na stoki Olimpu, położone około 40 km od Kokkino Nero. Zwiedzanie miasteczka Litochoro położonego u stóp mitycznej góry Olimp (nazwa to w tłumaczeniu „kamienne miejsce”). Zobaczymy też wąwóz Enipeas.  Według mitycznych wierzeń schodziła tu z Olimpu Afrodyta, aby kąpać się w rzece Enipeas. Wąwóz był również miejscem rozpaczy mitycznego śpiewaka Orfeusza, kiedy stracił swą ukochaną Eurydykę. Zobaczymy średniowieczne ruiny twierdzy Platamonas wzniesionej przez krzyżowców.  Powrót do hotelu na obiad. Zajęcia z wychowawcami na plaży. Obiadokolacja. Zajęcia plastyczne. Podsumowanie dnia i nocleg.

29.06. sobota — wyjazd o godz. 05.00 do Aten. Każdy uczestnik otrzyma pakiet śniadaniowy w autokarze. Zwiedzamy z przewodnikiem Akropol. Kolejny punkt programu to PLAKA – najstarsza dzielnica ateńska (czas na zakup pamiątek, których tu jest wielki wybór). Przerwa na obiad. Podejdziemy pod Parlament, aby zobaczyć zmianę warty. Wyjazd z Aten około godziny 17.00. Po drodze do hotelu zatrzymamy się jeszcze na wysokości miasteczka Lamia – pod Termopilami. Tam zobaczymy zespół pomnikowy Spartan z centralnie akcentowanym posągiem Leonidasa, króla Sparty. W tym miejscu w roku 480 p.n.e. została stoczona bitwa między koalicją Greków pod przywództwem Sparty, a wojskami perskimi. Powrót do hotelu na obiadokolację. Podsumowanie dnia. Obiadokolacja i nocleg.

30.06. niedziela — śniadanie. Zajęcia z wychowawcami na plaży. Obiad. Po południu odpoczynek na plaży i wieczorny spacer po miasteczku. Obiadokolacja. Konkurs na najciekawszy plakat. Nocleg.

01.07.poniedziałek — śniadanie o godz. 08.00. Omówienie planu dnia. Wyjazd do Meteor o godz. 09.00. Na szczytach skał umiejscowiony jest zespół 24 prawosławnych klasztorów (monastyrów). Początkowo wszelkie materiały potrzebne do budowy i życia mnichów wciągane były na linach, również odwiedzający mogli dostać się do monastyrów jedynie w taki sposób. Obecnie część z monastyrów jest udostępniona zwiedzającym i dla wygody wybudowano schody i pomosty. (Aby zwiedzić klasztory, należy mieć odpowiedni strój.) Zespół klasztorów należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas na obiad. Postój w dolinie Tempe przy świątyni skalnej. (Legenda głosi, że dolina powstała po kłótni braci Zeusa i Posejdona. Zeus cisnął grom, który głęboko przeorał góry, zaś Posejdon uderzył w ziemię trójzębem i wypłynęła woda.) Powrót do hotelu ok. godz. 20.00. Obiadokolacja. Konkurs wiedzy dotyczącej poznanych miejsc i mitów. Nocleg.

02.07. wtorek — śniadanie godz. 07.00. Wykwaterowanie i wyjazd do Salonik o godz. 08.00. Zwiedzanie miasta około 2h. Obiad. Dojazd do Belgradu około godz. 21.00. Czas na obiadokolację. Podsumowanie konkursów i wręczenie nagród. Nocleg.

03.07. środa — śniadanie godz. 09.00 i wyjazd o godz.11.00 z Belgradu w trasę powrotną przez Węgry, Słowację. Po drodze postój na kolację (we własnym zakresie) w miasteczku Krupina na Słowacji.

04.07. czwartek — przyjazd do Elbląga około 12.00.                   

*Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności w realizowaniu planu w zależności od różnych nieprzewidzianych okoliczności.