Strona główna » News » Spotkanie z misjonarzem

 
 

Spotkanie z misjonarzem

 

W miniony czwartek, 7 grudnia gościliśmy w naszej szkole o. Wiesława Dudara, misjonarza ze Zgromadzenia Słowa Bożego (Misjonarzy Werbistów). Dzięki niemu mogliśmy na chwilę przenieść się do Papui Nowej Gwinei, kraju położonego na tysiącach wysp, gdzie są rafy koralowe, piękne wielobarwne ptaki, ale też niebezpieczne zwierzęta. Poznaliśmy kulturę tego niezwykłego kraju i zwyczaje ludzi go zamieszkujących. Zobaczyliśmy jak wygląda droga do szkoły tamtejszych dzieci, które nie jeżdżą tramwajami, ani też nie są podwożone przez swoich rodziców samochodami, ale same pokonują wiele kilometrów łódkami, przemieszczając się od jednej wyspy do drugiej. Nie mają plecaków tylko torby, do których zamiast książek i zeszytów wkładają kostkę mydła i pieczonego ziemniaka na drugie śniadanie. Było to niezwykłe spotkanie ubogacone tańcem i śpiewem, do którego pani Ewa przygrywała nam na gitarze. Z pewnością pozostanie ono na długo w naszej pamięci.

O. Wiesław Dudar jest dyrektorem Referatu Misyjnego w Pieniężnie. Podziękował nam za trwającą już od kilku lat współpracę naszej szkoły z Referatem Misyjnym, za dary, które przekazywaliśmy z przeznaczeniem na pomoc krajom misyjnym: artykuły szkolne, znaczki pocztowe, środki czystości., artykuły higieny osobistej i środki opatrunkowe. Wszystkie te rzeczy zostały wysłane kontenerami do Afryki. Mamy więc swój udział w dziele misyjnym i trosce o zaspokojenie podstawowych potrzeb drugiego człowieka.

Anna Mulańska

zobacz zdjęcia
zobacz film
napisali o nas

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

URODZINY  W  PLANETARIUM

URODZINY W PLANETARIUM

Kolejne urodziny Patrona naszej szkoły postanowiliśmy także uczcić zajęciami w mobilnym Planetarium BAJKONUR, które od 19 lutego – dnia urodzin Mikołaja...

 
Lekcja pokazowa-religia

Lekcja pokazowa-religia

Nauczyciele elbląskich szkół 22 lutego wzięli udział w pokazowej lekcji wykorzystującej narzędzie TOC jakim jest logiczna gałązka. Lekcję w kl. 6d poprowadziła...

 
Kulig-7b

Kulig-7b

Klasa 7b spędziła dziś bardzo aktywnie czas w Zastawnie na farmie Vitalis. Uczniowie świetnie bawili się na kuligu zarówno w zaprzęgu ciągniętym przez konie...

 
Ocenianie kształtujace

Ocenianie kształtujace

Podczas spotkania dla nauczycieli nt oceniania kształtującego zorganizowanego przez Dorotę Kujawę- Weinke we współpracy z W-MODN w Elblągu uczestnicy mieli...