Strona główna » News » WARTO CZYTAĆ? TYDZIEŃ PROMOCJI CZYTANIA

 
 

WARTO CZYTAĆ? TYDZIEŃ PROMOCJI CZYTANIA

 

Takie właśnie pytanie zadali uczniom SP21 członkowie koła czytelniczego. Odpowiedzi na nie szukaliśmy wspólnie podczas tygodnia promującego czytanie w naszej szkole. Podczas wtorkowego happeningu każdy, kto miał ochotę włączyć się do wspólnego czytania przygotowanych przez nas fragmentów książek, mógł wyciszyć się lub pośmiać na szkolnych korytarzach przy lekturze znakomitych utworów.
Niespodzianką dla wszystkich było czwartkowe czytanie w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły specjalnie dla uczniów. Na 15 minut zaprzestano nauczania matematyki, przyrody, historii czy też w-fu. Czytających nauczycieli można było spotkać nie tylko w salach lekcyjnych, ale i w salach gimnastycznych, informatycznych, a nawet w szatni.
Jeśli ktoś chciał wzbogacić swój domowy księgozbiór, miał ku temu okazję dzięki kiermaszom książek i akcji ,,Wymień się już przeczytaną książką”.

Promocji czytania towarzyszyły konkursy na zakładkę do książki, ilustrację do ulubionej książki, czy na pracę literacką zachęcającą do przeczytania wybranego przez autora pracy literackiej utworu.
Promocję czytania podsumowały dwa spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Elbląskiej. Spotkania te weszły już do tradycji naszej szkoły. Od czterech lat, co miesiąc, wraz z chętnymi uczniami lubiącymi czytać rozmawiamy o przeczytanych książkach popijając herbatkę i wymieniając się opiniami. W naszym gronie są także absolwenci naszej szkoły.
Kulminacyjnym punktem była akcja zbierania podpisów pod listą ,,Nie jestem statystycznym Polakiem. Lubię czytać książki!”. Jest nas aż 142! Ale może być nas więcej!!!

Justyna Polakowska Zoła

wszystkie zdjęcia

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

Zielono mi…

Zielono mi…

Z okazji Dnia św. Patryka w naszej szkole zrobiło się zielono. Zielone koniczynki i zielone przebrania przypomniały wszystkim, że zbliża się wiosna. Można...

 
Uczta Intelektualisty z Leonardo School

Uczta Intelektualisty z Leonardo School

Dzięki współpracy z Leonardo School w Elblągu wszyscy uczestnicy IV Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii „Hello Britain”, organizowanego...

 
Szukając wiosny

Szukając wiosny

Dzisiejsza audycja muzyczna dotyczyła życia i twórczości wybitnej polskiej poetki Marii Konopnickiej. Jak wygląda flet poprzeczny i do jakiej rodziny instrumentów...

 
Lektura na wieszaku

Lektura na wieszaku

Klasa 5c próbowała swych sił w charakteryzowaniu bohaterów lektury “Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla. Byli to Veruca Salt, Violet Beauregarde,...