Strona główna » News » Wizyta w Bulaju

 
 

Wizyta w Bulaju

 

Biblioteka to same książki? No właśnie niekoniecznie. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a, którzy odwiedzili bibliotekę Bulaj. Nazwa ta oznacza okienko, przez które, jak na okręcie, można oglądać świat. Biblioteka Młodego Czytelnika przy ul. Zamkowej powstała z połączenia marzeń dzieci i działań dorosłych. Stała się miejscem, w którym, można spędzić czas na czytaniu, ale także odpocząć w hamaku, pograć, posłuchać muzyki, wziąć udział w zajęciach z robotyki, a nawet zorganizować przyjęcie urodzinowe. Jej wnętrza zaprojektowali najmłodsi czytelnicy.

Oddział dla dzieci zajmuje obecnie dwie kondygnacje o powierzchni ok. 300 m2. Został wyposażony w nowe meble biblioteczne, sprzęt komputerowy, multimedialny i audio video. Powstała pracownia książki obrazkowej, pracownia robotyki i filozoficzna. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnej tam wyprawy.

Anna Czerwińska

zobacz zdjęcia

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

URODZINY  W  PLANETARIUM

URODZINY W PLANETARIUM

Kolejne urodziny Patrona naszej szkoły postanowiliśmy także uczcić zajęciami w mobilnym Planetarium BAJKONUR, które od 19 lutego – dnia urodzin Mikołaja...

 
Lekcja pokazowa-religia

Lekcja pokazowa-religia

Nauczyciele elbląskich szkół 22 lutego wzięli udział w pokazowej lekcji wykorzystującej narzędzie TOC jakim jest logiczna gałązka. Lekcję w kl. 6d poprowadziła...

 
Kulig-7b

Kulig-7b

Klasa 7b spędziła dziś bardzo aktywnie czas w Zastawnie na farmie Vitalis. Uczniowie świetnie bawili się na kuligu zarówno w zaprzęgu ciągniętym przez konie...

 
Ocenianie kształtujace

Ocenianie kształtujace

Podczas spotkania dla nauczycieli nt oceniania kształtującego zorganizowanego przez Dorotę Kujawę- Weinke we współpracy z W-MODN w Elblągu uczestnicy mieli...