55 625-86-81 sp21@elblag.eu

Włochy. Śladami wielkości i chwały.

Data: 27.05.22- 05.06.22r.

Cena 2350 zł (płatne w całości lub comiesięcznych ratach)

W cenie zawarte są świadczenia:

– przejazd autokarem klimatyzowanym wg planu,

– 4 noclegi w Rimini, pokoje 2,3,- osobowe,

– 3 noclegi pod Rzymem w Fiuggi, pokoje 2,3,- osobowe,

– wyżywienie w hotelach – 7 śniadań i 7 obiadokolacji,

– zwiedzanie: Rimni, Bolonii, Florencji, San Marino, Wenecji, Rzymu, Watykanu, Monte Cassino i Neapolu,

– przewodnicy w miejscach historycznych (Bolonia, Florencja, Rzym i Watykan, Pompeje, Neapol, Wenecja);

– rejs statkiem z Sottomarina do Wenecji,

– ubezpieczenie KL i NNW + Covid 19,

– składka na ubezpieczenie TFG,                 

– włoska opłata klimatyczna,

– opieka pilota.

Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu ( ok. 25 euro) oraz zestawów słuchawkowych podczas zwiedzania obiektów (10 euro). Płatne w trakcie wyjazdu. Obowiązujące ceny biletów wstępu będą znane dopiero wiosną.

Uwaga! Konieczny aktualny dowód osobisty lub paszport.

Program:

27.05.22. – piątek– wyjazd z Elbląga o godz. 14.00 . Nocny przejazd przez Słowację, Austrię.*

28.05.22. – sobota– śniadanie po drodze i dojazd do hotelu we Włoszech. Zakwaterowanie oraz obiadokolacja około godz. 18.00 w hotelu w Rimini. Nocleg.

29.05.22. – niedziela –  śniadanie o godz. 09.00. Spacer nad morze, lody, odpoczynek i pizza… Po południu wycieczka do najstarszej republiki świata – San Marino oraz zwiedzanie miasta. Zobaczymy Pałac Rządowy, Bazylikę de Santo, Bramę św. Franciszka. Zdjęcia panoramy z Wieży Widokowej. Czas na lody, pamiątki. Powrót do Rimini. Obiadokolacja, nocleg.

30.05.22. – poniedziałek –  śniadanie, wyjazd do Bolonii (stolicy regionu Emilia-Romania), zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Piazza Maggiore z fontanną Neptuna, Bazylika Santo Stefano, dzielnica uniwersytecka. Powrót do Rimini, zwiedzanie Starówki m.in. Łuk Augusta, Most Tyberiusza. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

31.05.22. – wtorek – śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do „kolebki Renesansu” Florencji (stolicy regionu Toskania). Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie m.in. katedry Santa Maria Del Fiore, historycznego centrum miasta z posągiem Dawida i mostem Ponte Vecchio. Przejazd w kierunku Rzymu do hotelu w Fiuggi. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

01.06.22. – środa – śniadanie, przejazd do centrum Rzymu (stolicy regionu Lacjum) i tam spotkanie z przewodnikiem. Obejrzymy Piazza Navona, Panteon, słynną fontannę Di Trevi, Forum Romanum, Koloseum, Kapitol i inne ważne historycznie miejsca. Przejście do Watykanu i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

02.06.22. – czwartek –  śniadanie, przejazd do ruin starożytnego miasta Pompeje, spotkanie z przewodnikiem, m.in. Forum i św. Jowisza, Bazylika, Łuk Kaliguli. Przejazd do centrum Neapolu (stolicy regionu Kampania)  , spotkanie z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. uliczkę San Gregiorio Armeno, Piazza del Plebiscito, Castel Nouvo, Castel dell’Ovo i inne obiekty w historycznej części miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

03.06.22. – piątek

 – śniadanie, przejazd pod Monte Cassino, wizyta w opactwie benedyktyńskim, odwiedziny polskich grobów na cmentarzu, lekcja historyczna w Izbie Pamięci, złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa. Przejazd na obiadokolację do Rimini. Po drodze posiłek i odpoczynek w miasteczku Sirolo niedaleko Ankony, z którego roztaczają się piękne widoki na adriatyckie wybrzeże.

04.06.22. – sobota – śniadanie godz. 08.00. Wykwaterowanie i wyjazd godz. 08.30. Przejazd do portu Sottomarina oraz rejs statkiem (około 1,5h) do Wenecji (stolicy regionu Wenecja Euganejska). Zwiedzanie historycznego centrum z przewodnikiem, m.in. Plac św. Marka, Pałac Dodżów, Dzwonnica, Wieża Zegarowa, Most Rialto, Most Westchnień, uliczki miasta. Czas na posilek i pamiątki. Rejs powrotny do portu i wyjazd w drogę powrotną do Polski o godz. 20.00.

05.06.22. – niedziela – przyjazd do Elbląga około godz. 19.00 *.

*W trasie podróży posiłki na stacjach benzynowych/McDonald/ KFC (we własnym zakresie).