Strona główna » News » Zajęcia w sali „OGNIK”

 
 

Zajęcia w sali „OGNIK”

 

10 października uczniowie klasy 2A odwiedzili elbląską Straż Pożarną przy ul. Browarnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prowadzonych przez strażaków zajęciach w sali „OGNIK”. W ich  trakcie miały możliwość podnoszenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Poznały specyfikę służby strażaka, nauczyły się unikać i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia w domu oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Służyły temu ćwiczenia praktyczne z alarmowania służb ratunkowych, poruszania się w zadymionych pomieszczeniach, posługiwania się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Podczas szkolenia wykorzystano filmy edukacyjne oraz pomieszczenie imitujące spalone mieszkanie. Zaangażowaniu uczniów służyły także zakładane przez nich strażackie stroje. To była niezapomniana wycieczka.

Anna Czerwińska

zobacz zdjęcia
zobacz film

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

Audycja muzyczna dla uczniów klas I-III

Audycja muzyczna dla uczniów klas I-III

Wczorajsze zajęcia pod hasłem „…Dawno temu, w starożytnej Grecji…” prowadziła Agencja Artystyczna „Pozytywka” z Olsztyna....

 
O tym, jak uczniowie 5c zostali Prometeuszami

O tym, jak uczniowie 5c zostali Prometeuszami

Lektura mitu o Prometeuszu wywołała w uczniach kl. 5c wiele emocji. Uczniowie mieli na lekcji możliwość wcielenia się w greckiego twórcę ludzkości i ulepienia...

 
Święto nauczycieli i uczniów

Święto nauczycieli i uczniów

Święto Komisji Edukacji Narodowej to dzień, w którym świętują uczniowie i nauczyciele. W naszej szkole 13 października odbyły się apele upamiętniające...

 
Nagrody Prezydenta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nagrody Prezydenta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października  w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Miasta Elbląga za szczególne...