Strona główna » News » Zajęcia w sali „OGNIK”

 
 

Zajęcia w sali „OGNIK”

 

10 października uczniowie klasy 2A odwiedzili elbląską Straż Pożarną przy ul. Browarnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prowadzonych przez strażaków zajęciach w sali “OGNIK”. W ich  trakcie miały możliwość podnoszenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Poznały specyfikę służby strażaka, nauczyły się unikać i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia w domu oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Służyły temu ćwiczenia praktyczne z alarmowania służb ratunkowych, poruszania się w zadymionych pomieszczeniach, posługiwania się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Podczas szkolenia wykorzystano filmy edukacyjne oraz pomieszczenie imitujące spalone mieszkanie. Zaangażowaniu uczniów służyły także zakładane przez nich strażackie stroje. To była niezapomniana wycieczka.

Anna Czerwińska

zobacz zdjęcia
zobacz film

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

Wieczór  z poezją

Wieczór z poezją

7.12.2017r. odbył się w naszej szkole wieczór poetycki. Rozpoczęła go klasa 4d piękną recytacją wierszy o jesieni, m.in. Juliana Tuwima, W. Broniewskiego,...

 
Spotkanie z misjonarzem

Spotkanie z misjonarzem

W miniony czwartek, 7 grudnia gościliśmy w naszej szkole o. Wiesława Dudara, misjonarza ze Zgromadzenia Słowa Bożego (Misjonarzy Werbistów). Dzięki niemu...

 
Niesmutne smuteczki, czyli: sposób na Jesienną chandrę

Niesmutne smuteczki, czyli: sposób na Jesienną chandrę

W kameralnej atmosferze jesiennego czwartkowego popołudnia 7.12.2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Na jesienną chandrę. Uczniowie klas I-III...

 
Magia teatru

Magia teatru

W ostatnim tygodniu uczniowie klasy II a dwukrotnie wybrali się do teatru. Za pierwszym razem obejrzeliśmy na dużej scenie spektakl „Dziewczynka z zapałkami”....