Strona główna » News » Zajęcia w sali „OGNIK”

 
 

Zajęcia w sali „OGNIK”

 

10 października uczniowie klasy 2A odwiedzili elbląską Straż Pożarną przy ul. Browarnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prowadzonych przez strażaków zajęciach w sali “OGNIK”. W ich  trakcie miały możliwość podnoszenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Poznały specyfikę służby strażaka, nauczyły się unikać i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia w domu oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Służyły temu ćwiczenia praktyczne z alarmowania służb ratunkowych, poruszania się w zadymionych pomieszczeniach, posługiwania się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Podczas szkolenia wykorzystano filmy edukacyjne oraz pomieszczenie imitujące spalone mieszkanie. Zaangażowaniu uczniów służyły także zakładane przez nich strażackie stroje. To była niezapomniana wycieczka.

Anna Czerwińska

zobacz zdjęcia
zobacz film

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

URODZINY  W  PLANETARIUM

URODZINY W PLANETARIUM

Kolejne urodziny Patrona naszej szkoły postanowiliśmy także uczcić zajęciami w mobilnym Planetarium BAJKONUR, które od 19 lutego – dnia urodzin Mikołaja...

 
Lekcja pokazowa-religia

Lekcja pokazowa-religia

Nauczyciele elbląskich szkół 22 lutego wzięli udział w pokazowej lekcji wykorzystującej narzędzie TOC jakim jest logiczna gałązka. Lekcję w kl. 6d poprowadziła...

 
Kulig-7b

Kulig-7b

Klasa 7b spędziła dziś bardzo aktywnie czas w Zastawnie na farmie Vitalis. Uczniowie świetnie bawili się na kuligu zarówno w zaprzęgu ciągniętym przez konie...

 
Ocenianie kształtujace

Ocenianie kształtujace

Podczas spotkania dla nauczycieli nt oceniania kształtującego zorganizowanego przez Dorotę Kujawę- Weinke we współpracy z W-MODN w Elblągu uczestnicy mieli...