Uczniowie SP nr 21 w Elblągu najlepsi w województwie

Podczas uroczystych obchodów 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia 2018 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uczniom klasy 7 C Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu Mikołajowi Miernikowi i Tomaszowi Święckiemu zostały wręczone nagrody za zwycięstwo w II Regionalnym Konkursie Wiedzy o Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie przygotowani przez nauczycielkę historii Martę Marchlewską zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce pokonując kolegów z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji wzięło udział prawie stu uczniów z 30 szkół województwa warmińsko – mazurskiego. Konkurs został zorganizowany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Delegaturę w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich.