55 625-86-81 sp21@elblag.eu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W klasie III “a” pod czujnym okiem pani Ani Najmeg-Sokołowskiej dzieci pracując w grupach zastanawiały się nad swoimi prawami. Efektem ich pracy były piękne plakaty.

O prawach dzieci na całym świecie, ich łamaniu i przestrzeganiu mogli porozmawiać dziś uczniowie klasy 5b z P. Dorotą Kujawą-Weinke. Ciekawym momentem lekcji było porównanie warunków ludzi na świecie z warunkami w Polsce. Pozwoliło to docenić uczniom świat, w którym żyją.

W klasie I “a” pani Wioletta Firlej przeprowadziła zajęcia dające możliwość dzieciom zapoznania się z prawami najmłodszych. Było wspólne układanie hasła, rozwiązywanie quizu, zabawy niebieskimi balonami oraz pamiątkowe zdjęcia.

Pani Marta Mierzwa-Gałkowska omawiała prawa dziecka na lekcjach języka polskiego w klasach VII. Efektem tych zajęć są bardzo ciekawe prace pokazujące różnorakie możliwości prezentacji tego ważnego zagadnienia.

W klasie II “d” podczas zajęć poświęconych omówieniu praw dzieci powstały piękne prace, które ozdobiły gabinet.

Świetlica szkolna także przyłączyła się do świętowania. Oprócz wielu zajęć na temat Praw Dziecka udostępniła specjalną okazjonalną ramkę, z wykorzystaniem której powstały piękne pamiątkowe zdjęcia.

Pani Bożena Foreńska wraz z klasą I “c” również dołączyła do świętowania. W pięknie udekorowanej niebieskimi elementami klasie dzieci poznawały swoje prawa. Chcąc wyrazić swoje wsparcie i łączność z dziećmi z całego świata uczniowie tego dnia oczywiście ubrali się na niebiesko.

Dzień Praw Dziecka był w klasie I “b” wspaniałą okazją do nauki poprzez zabawę. Dzieci poznawały prawa, śpiewały “Piosenkę o prawach”, wykonywały prace plastyczne oraz sprawdzały swoje umiejętności w przygotowanym przez Unicef teście kahoot.

Oczywiście tego dnia nie zabrakło niebieskich strojów.

Klasa II “a” z panią Anną Góralczyk także świętowała Dzień Praw Dziecka. Ubrani na niebiesko uczniowie poznawali ważne dla dzieci prawa. Stworzyli klasową wystawę powstałych prac. Wybrane prawa zilustrowali w swoich zeszytach, aby zapamiętać te ważne informacje.

Do świętowania Dnia Praw Dziecka ochoczo przyłączyła się klasa II “c” wraz ze swoją panią- Małgorzatą Wiśniewską. Dzieci rozmawiały na temat wybranych praw i ich znaczenia oraz wykonały piękne prace plastyczne ilustrujące te prawa.

Tego dnia w gabinecie klasy zrobiło się bardzo niebiesko za sprawą ubioru dzieci oraz dekoracji sali.

Nawet drzwi gabinetu zostały pięknie udekorowane.

Klasa I “b” bardzo intensywnie przygotowuje się do Dnia Praw Dziecka. Sami zobaczcie jak pięknie wygląda ich gabinet.

Na zajęciach poznawali swoje prawa z których wykonali wspólnie plakat.

Były też niebieskie balony i serduszka.

Także na lekcji wf-u pojawiły się niebieskie akcenty.

Brawo I “b” i ich pomysłowa pani- Joanna Fedyna !!!

Zapraszam do zapoznania się z propozycjami Unicefu dotyczącymi obchodów Dnia Praw Dziecka

Scenariusz zajęć_Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Prezentacja o prawach dziecka

UNICEF Polska – Zeszyt zadań o prawach dziecka dla najmłodszych

UNICEF Polska – Pokoloruj swoje prawa – kolorowanka

Gra memory

Poznaj swoje prawa_Zeszyt zadań dla Uczniów

Poznaj swoje prawa_Przewodnik dla nauczyciela do zeszytu zadań

UNICEF Polska – Książeczka o prawach dziecka dla najmłodszych

UNICEF Polska – Twoje Prawa – Dominik odpowiada na listy

UNICEF Polska – Quizy Kahoot o prawach dziecka

Powoli przygotowujemy się do obchodów Dnia Praw Dziecka. W świetlicy szkolnej powstały gazetki tematyczne.

Niebiesko zrobiło się także na gazetkach ściennych na I i II piętrze.

Pamiętajcie to już w piątek!!!