55 625-86-81 sp21@elblag.eu

UNICEF-WYDARZENIA

Nasza szkoła przyłączyła się do projektu edukacyjnego UNICEF “eMOCje w GŁOWIE” dotyczącego zdrowia psychicznego młodzieży.

W ramach tego projektu uczniowie klas IV- VIII na godzinach wychowawczych obejrzą film na temat profilaktyki zdrowia psychicznego Linki do materiałów filmowych – eMOCje w GŁOWIE, będą uczestniczyli w zajęciach “Rozumienie emocji”, “Jak emocje wpływają na ciało” oraz “Radzenie sobie z emocjami”, do których scenariusze i komiks przygotował Unicef Przewodnik dla nauczyciela Wspaniała Mei – komiks

Nauczyciele, którzy mają bezpośrednio kontakt z uczniami po przebytej traumie mogą dodatkowo skorzystać z przewodnika Dziecko pod wpływem traumy – poradnik dla nauczyciela

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszym zdrowiu. Poznaliśmy 7 zasad higieny snu i wykonaliśmy do nich ilustracje, które ozdobiły gazetkę ścienną w naszej sali.

Dowiedzieliśmy się, jak stan otaczającego nas środowiska wpływa na nasze zdrowie.

A dziś rozmawialiśmy o stanie powietrza, którym wszyscy oddychamy. Obejrzeliśmy film o powstawaniu smogu.

Poznaliśmy historię dzieci mieszkających w stolicy Mongolii Ułan Bator.

Wspólnie zastanawialiśmy się, co można zrobić, aby sytuacja zanieczyszczenia powietrza uległa poprawie. Wykonaliśmy plakaty pod hasłem “Czyste powietrze to skarb” prezentujące alternatywne źródła energii, które nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Teraz w naszej sali wisi piękna gazetka przypominająca nam te wszystkie ważne dla nas sprawy.

Miesiąc kwiecień jest szczególnie poświęcony tematyce ekologii. Zachęcam do poznania historii chłopca o imieniu Tuguldur, który mieszka w stolicy Mongolii- Ułan Bator. Zwraca on naszą uwagę na stan jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy. W poniższym materiale znajdziemy także kilka faktów na temat powietrza. Są tam również inspirujące pytania stanowiące doskonały temat do zastanowienia oraz motywację do działania na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym rejonie.

Porozmawiajmy o zanieczyszczeniu powietrza

Warto zobaczyć filmik o inspektorach jakości powietrza Link do filmu_Historia młodych inspektorów jakości powietrza z Mongolii

Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach akcji “Pomoc dzieciom w Jemenie”. Udało nam się zebrać kwotę 495 zł i 32 gr. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.