Wykład biologiczny

23 kwietnia uczniowie klasy 7c pod opieką Pani Joanny Belewicz wybrali się do III LO w Elblągu. Uczestniczyliśmy w wykładzie „Biolog molekularny- współczesny Sherlock Holms”, prowadzonym przez dr. Grzegorza Panasiewicza – nauczyciela akademickiego UWM w Olsztynie. Uczniowie zapoznani zostali z informacjami dotyczącymi budowy DNA i genomu człowieka oraz zdobyli wiedzę na temat współczesnych metody biologii molekularnej stosowanych w celu wykrycia sprawców przestępstw w kryminalistyce. Po tym wykładzie wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, że dzięki dokonaniom naukowców i stosowaniu specjalistycznych metod możemy się czuć bezpiecznie nie tylko w kraju, ale i za jego granicami. Inspirujący wykład w wypełnionej po brzegi auli przeniósł nas w rzeczywistość studentów biologii, a dla innych stanowił miły powrót do przeszłości😊

Joanna Belewicz- nauczyciel Biologii