Listy do Polski

Podczas rozważań na temat tożsamości uczniowie klasy 5c odpowiedzieli sobie na pytania: kim są, skąd pochodzą, czy identyfikują się z miejscem, w którym się urodzili i mieszkają. Ważność tych rozważań zapisali w formie listów do Polski. Napisali w nich o tym, co czują, gdy myślą o Polsce:
“Jesteś bardzo ważna, ponieważ tu się urodziłam, poznałam swoich przyjaciół i to właśnie tu przeżywałam najradośniejsze jak i bardzo smutne chwile.” Tosia Witkowska
“Jesteś ważna, ponieważ jesteś jak matka, która się nami opiekuje”- Grzegorz Romańczuk.
” Na Twojej ziemi się urodziłem i zacząłem mówić pierwsze polskie słowa. Dzięki temu, że tyle przecierpiałaś mogę być dumnym z Ciebie Polakiem” -Miłosz Pasymowski
Wszyscy w klasie zadeklarowali, że są patriotami i z pewnością każdy podpisałby się pod życzeniami Natalii Konończuk:
“Polsko, życzę Ci wszystkiego dobrego, żebyś czuła się bezpieczna oraz nie malała, żeby dzieci naszych dzieci mogły świętować kolejne stulecia Twojej niepodległości.”