Międzyszkolny Konkurs Legend Żuławskich

Międzyszkolny Konkurs Legend Żuławskich zgromadził w naszej szkole 25 kwietnia uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12, 16, 19, 21 oraz z Zespołu Szkół Pijarskich. Uczniowie wskazywali cechy legendy i oceniali się koleżeńsko, tworzyli pytania i grali w grę planszową związaną z legendami Żuław, obracali kołem fortuny i układali pytania do wylosowanego hasła i scenkę do wybranej legendy angażującą ruch oraz losowali rekwizyty. Konkurs, z wykorzystaniem elementów oceniania kształtujacego, poprowadzili uczniowie klasy 5c: Antonina Witkowska, Julian Luber, Gustaw Osik i Kamil Pieróg, a został przygotowany przez Dorotę Kujawę- Weinke, Justynę Polakowską- Zołę i Martę Marchlewską
Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12, drugie- Zespół Szkół Pijarskich, a trzecie miejsce należy do Szkoły Podstawowej nr 19. Uczestnicy zapytani, przez prowadzących, o refleksję z przebiegu konkursu powiedzieli, że fajnie się bawili, dobrze spędzili tu czas i wszystko im się podobało. Taka zabawa była naszym celem!