Sądzimy bohatera

W Sądzie Okręgowym w Elblągu toczyła się dziś rozprawa przeciwko Jossiemu, negatywnemu bohaterowi książki “Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren. Świadkowie dostarczali argumentów skazujących i uniewinniających oskarżonego o zdradę Jossiego. Oskarżyciel Gustaw Osik wnioskował o karę 20 lat pozbawienia wolności, a obrońca Marta Panfil o uniewinnienie. Skład sędziowski, któremu przewodniczył Kamil Pieróg orzekł jednak karę dożywocia dla oskarżonego. Procesem kierowała i udzielała wskazówek pani Katarzyna Bogusławska -starszy asystent sędziego. Podczas nietypowej lekcji w sądzie uczniowie kl. 5c doskonalili umiejętność argumentowania oraz rozumienia tekstu, a dzięki cennym wskazówkom pani Katarzyny Bogusławskiej mogli wzbogacić się o wiedzę na temat pracy sędziów, oskarżycieli, obrońców oraz praw, które przysługują poszkodowanym i oskarżonym.
 
Dorota Kujawa- Weinke