Spotkanie z pielęgniarką szkolną

W piątek 27.04 dzieci ze świetlicy brały udział w spotkaniu z  pielęgniarką szkolną Panią Małgorzatą Sawicką. Celem spotkania było  propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka zwróciła uwagę dzieciom, jak ważne w ich diecie są warzywa i owoce, że istotną rolą w ich życiu jest to, by jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i uprawiać sport. Ponadto opowiadała w jaki sposób zapobiegać infekcjom oraz  przestrzegała o szkodliwości  napoi energetyzujących na organizm dziecka.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie  za podzielenie się z nami swoją wiedzą.