Wolontariat

Chciałybyśmy podzielić się naszymi refleksjami po rozmowie z Panią Barbarą Zarudzką, która zarządza schroniskiem “Psi Raj” (http://www.schroniskopaslek.pl) w Pasłęku.
Na początku opowiedziała nam trochę o schronisku. Dowiedziałyśmy się kilku ciekawych faktów na temat pracy tego miejsca oraz o ich podopiecznych. Pani była bardzo wdzięczna za wszystkie zebrane przez nas rzeczy i dziękowała nam w imieniu całego schroniska.
W tym miejscu starają się bowiem zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki. I my starajmy się o tym pamiętać. Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, są wierne i kochające, lecz czasem tego nie dostrzegamy. Uważamy, że każde zwierzę bez względu na rasę, czy stan zdrowia zasługuje na tyle samo miłości. Wielu z nas czasami wyrzuca stare koce, poszewki czy pościel, które na pewno przydadzą się w schronisku, może następnym razem warto pomyśleć o tych zwierzętach , które tego potrzebują i po prostu przekazać te rzeczy do schroniska. Oprócz tego pamiętajmy, że zwierzęta potrzebują naszej miłości, opieki nad nimi i zabawy. Nie zapominajmy o nich, ponieważ one również mają uczucia i potrzebują miłości.

Kamila Kurkowska, Amelia Kusiak i Alicja Klach 7 “e”

P.S.
Jeżeli masz ochotę wesprzeć naszą akcję– nie zwlekaj. Pod koniec maja organizujemy kolejną zbiórkę.