14 edycja Konkursu „ W harmonii z przyrodą” już za nami😊

10 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej „ W harmonii z przyrodą” dla klas IV.
W konkursie brali udział uczniowie z kilku elbląskich szkół podstawowych: SP1, SP11, SP19, SP23 i SP21. Tematyka zadań konkursowych dotyczyła ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz tematów związanych z zasadami zdrowego stylu życia i żywienia. Uczniowie rozpoznawali, nazywali i smakowali różne owoce, substancje oraz różnorodne przyprawy.
W części wiedzowej konkursu naszą szkołę reprezentowali: Lena Judzińska i Filip Gralewicz przygotowywani przez Panią Joannę Belewicz. Uczniowie ci odpowiadali na wiele pytań przyrodniczych i rozwiązywali przyrodniczy test. Ponadto musieli wykazać się sprawnością fizyczną i sprytem, pokonując tor przeszkód oraz znajomością zasad recyklingu, umiejętnie segregując odpady. Skład drużyny, która brała udział w konkursie plastycznym i malowała piękne żuławskie krajobrazy to dziewczynki z klasy 4a- Dobrochna Weinke i Zuzanna Madziar, które kształciły się pod okiem Pani Doroty Gusowskiej. Reprezentantami naszej szkoły byli również chłopcy z klasy 4d: Remigiusz Lipowski, Filip Haufa oraz Łukasz Banasiak, którzy dzielnie i bardzo energicznie kibicowali naszej drużynie. Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że drużyna SP 21 wspólnymi siłami wywalczyła dla szkoły 1. miejsce. Pozostałe szkoły uplasowały się następująco: 2. miejsce SP 11. 3. miejsce SP 1 4. miejsce SP 19 i 5. miejsce SP 23.
Wszyscy uczestnicy konkursu świetnie się bawili, byli bardzo dobrze przygotowani przez swoich nauczycieli i wykazali się szeroką wiedzą za co otrzymali od organizatorów prezenty i dyplomy. Nie możemy się już doczekać przyszłorocznej jubileuszowej 15 edycji naszego konkursu i oczywiście już teraz zapraszamy wszystkich chętnych😊

Nauczycielki Przyrody

Joanna Belewicz

Agnieszka Kuzko