Zmieniamy edukację

Na mapie szkół wdrażających zmiany w edukacji nie mogło zabraknąć także Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, która w zakresie zrównoważonego rozwoju miast podjęła współpracę projektową ze szkołami w Gdyni, Piotrkowie Trybunalskim i Bytomiu. Uczniowie naszej szkoły pokażą swoim kolegom z innych miast Elbląg wczoraj, dziś i jutro przy użyciu narzędzi Microsoft. Projekt w szkole będzie koordynowała Dorota Kujawa- Weinke. Agenci Globalnej Zmiany to projekt motywujący nauczycieli do szukania nowych metod i wdrażania ich w pracy z uczniami. Jego pomysłodawczynią jest Oktawia Gorzeńska- dyrektor 17 Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.
“Jako, że mocno wierzę w to, że zmiana zaczyna się w klasie, co więcej – to małe kroki składają się na wielką zmianę, zaprosiłam (nauczycieli) (…) do udziału we wspólnym projekcie “Agenci Globalnej Zmiany”, który poruszać będzie się w tematach celów zrównoważonego rozwoju”- pisze na blogu Eduzmienaczy Oktawia Gorzeńska.
Zachęcamy do śledzenia naszych działań! Może staną się one inspiracją?