Dzisiaj (17 maja) w Szkole Podstawowej nr 21 odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego ,,Mistrz Łamigłówek Matematycznych”.
W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły z poziomu klas IV, V, VI.
Zespoły miały do rozwiązania dziesięć zadań o różnym stopniu trudności wymagające logicznego myślenia, takie jak: tangramy, kryptarytmy, labirynty, krzyżówki, zapałczane impresje, rebusy. Rywalizacja była zacięta.
Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 12 a bardzo blisko zwycięstwa byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 11.
W organizacji przebiegu konkursu pomagali uczniowie z klasy matematycznej VId i uczniowie VIId. W części artystycznej wystąpiła uczennica Naszej Szkoły – Lidia Cytacka.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na następne edycje konkursu!

Nauczyciele matematyki