Wyniki konkursu EDI PANDA z fizyki i geografii

W kwietniu odbył się ogólnopolski konkurs przedmiotowy EDI,  w którym udział wzięli również nasi siódmoklasiści. Po raz pierwszy od początku swojej edukacji 26 uczniów zdecydowało się sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z fizyki (w Polsce – 736 osób) i 14 uczniów z geografii (w Polsce 518).
Najwyższy wynik z fizyki uzyskali uczniowie klasy 7 C: Nina Czarnecka i Mikołaj Miernik, zajmując ex aequo 13 miejsce. Z 26 osób piszących test 20 uczniów uzyskało wynik powyżej średniej krajowej. Wysoki wynik testu osiągnęli także: Martyna Kulik (14 miejsce), Klaudia Krzywdzińska (16 miejsce), Joanna Karaszewska (17 miejsce). Z 26 osób piszących test z fizyki 20 uczniów uzyskało wynik powyżej średniej krajowej.
Najwyższy wynik z geografii uzyskał Mikołaj Miernik z klasy 7 C, zdobywając 8 miejsce w kraju (53/60 pkt.) i dyplom wyróżnienia. Wysoki wynik uzyskali również: Katarzyna Bujalska (12 miejsce), Kacper Frąszczak (16 miejsce), Daria Muraszko (17 miejsce) i Klaudia Krzywdzińska (19 miejsce). Z 14 osób tylko trzy miały wynik poniżej średniej krajowej.

Izabela Romanowska