Zajęcia artystyczne klasy 4a

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami dobiegły końca zajęcia artystyczne, w których przez cały rok szkolny uczestniczyli uczniowie klasy 4a. Podczas cyklicznych warsztatów prowadzonych w pracowni Bogdana Kilińskiego dzieci zgłębiały arkana grafiki, rysunku, malarstwa i rzeźby. Najczęściej i najchętniej wykorzystywanym przez nich materiałem była glina, której ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie wspiera rozwój małej motoryki dziecięcych dłoni. Ponadto praca z gliną rozwija wyobraźnię, wycisza, uczy cierpliwości
i koncentracji.
W trakcie zajęć prowadzący omawiał techniki modelowania i dekoracji, dawał dzieciom wskazówki nie oceniając jednak efektu, nie krytykując, ani nie poprawiając prac po dzieciach. Podczas zajęć ceramicznych nie był istotny efekt, lecz sam proces pracy z gliną, zabawa, kreatywność i samodzielne doświadczanie.

Marta Marchlewska
wychowawca klasy 4a