Super Slime na zajęciach praktyczno- badawczych klasy 6c

Moda na plastyczną masę domowej roboty o zróżnicowanej strukturze i kolorach zwaną slime dotarła również na  zajęcia  klasy 6C.  Uczniowie pod okiem Pani Joanny Belewicz tworzyli swoje oryginalne slimy. Wszyscy oszaleli na punkcie tej ciągnącej się mazi! Kolorowy glutek rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię. Do tego jest całkowicie bezpieczny i szybko można go zrobić samodzielnie.Służy do kreatywnej zabawy, tak jak wszystkie znane nam do tej pory masy plastyczne (ciastolina, piankolina, piaskolina). Do zrobienia slime gluta potrzebujemy jedynie kilka łatwo dostępnych składników np:przezroczysty, płynny, szkolny klej, płyn do prania lub  pianka do golenia i dowolne dodatki do udekorowania (brokaty, farby, flamastry, barwnik, ewentualnie soda oczyszczona i płyn do soczewek.