PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ w klasie 6c

11 czerwca na lekcji przyrody klasa 6c gościła Panią Izabelę Ostasz- pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Elblągu. W ramach edukacji zdrowotnej, programu „Trzymaj formę” Pani Iza poprowadziła zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania. Wytłumaczyła dzieciom jak należy się odżywiać aby prawidłowo się rozwijać, przedstawiła 10 zasad zdrowego żywienia. Zaznaczyła, że najważniejszy posiłek to śniadania oraz to, żeby pamiętać o piciu wody w ilości co najmniej 1,5l dziennie!

Na kolejnych zajęciach z Panią Joanną Belewicz uczniowie klasy 6c przenosili na papier wcześniej uzyskaną wiedzę – wykonywali piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Piramida taka to graficzny opis odpowiednich proporcji różnych grup produktów spożywczych. Pierwsze i najważniejsze jej piętro to aktywność fizyczna np. spacery, biegi, jazda na rowerze, rolkach czy pływanie- nie zapominajmy o tym i „trzymajmy formę”😊

Nauczyciel przyrody, biologii Joanna Belewicz