Wycieczka do Warszawy

11 czerwca 2018r. uczniowie klasy 5d i 5 c wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszego programu był spacer w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Z mostków i tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę stolicy, Most Świętokrzyski i Wisłę.Następnie zwiedzaliśmy Wilanów, przepiękny pałac i park. Drugiego dnia wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Placu Zamkowego i Zamku Królewskiego- niegdyś rezydencji królów, obecnie muzeum. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy XV – wieczne kamienice oraz Pomnik Syrenki. Potem wąskimi uliczkami dotarliśmy do średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu – Barbakanu oraz Pomnika Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Uczestnicy wycieczki zachwycali się florą i fauną tego parku. Trzeci dzień naszego pobytu w Warszawie również był ciekawy. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do budynku Polskiego Radia, tam poznawaliśmy kulisy pracy prezenterów i dziennikarzy radiowych. Uczniowie mieli okazję powiedzieć kilka słów do mikrofonu, podczas nagrania krótkiej prezentacji, co okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem. Później udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Niezwykle ważnym dla uczestników wycieczki punktem programu był Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana.

Opiekunowie wycieczki : Agnieszka Leśniewska, Edyta Firlej, Anna Krakowska, Ewa Fedorczyk