Dzień Kropki

Kropka z książeczki o Vashti Petera Reynoldsa stała się pretekstem do zorganizowania 15 września światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie 3a wykonywali wiele działań, które pomogły im odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była oczywiście kropka. Podczas tego dnia było kolorowo, radośnie i ….smacznie. Obejrzeliśmy film o Vashti, zastanawiając się, czy poczuliśmy się kiedyś tak jak ona. Ważne, aby mieć wokoło osoby, które nas wspierają i wierzą w nas, jak nauczycielka małej dziewczynki. Mówiliśmy o swoich zdolnościach, stworzyliśmy Drzewo Talentów. Były zdjęcia z kropkowymi akcesoriami, wyjaśnianie powiedzeń “Być w kropce” i “Postawić kropkę nad “i”. Szukaliśmy przedmiotów kojarzących się nam z kropką. Podsumowaniem była kropkowa uczta – ciastka i cukierki w tym kształcie.

Anna Czerwińska