Rummikub

28 września 2018 roku w Sztumie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub. Udział w nich wzięli uczniowie naszej Szkoły: Oliwia Rydecka z klasy IV A i Jakub Ławrynowicz z klasy VII D. Łącznie rywalizowało 78 uczniów z 39 szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Nasz dwójka spisał się świetnie, jak burze przeszli eliminacje i dotarli do półfinału, znajdując się w gronie 16 najlepszych zawodników. Wprawdzie nie dostali się do ścisłego finału, ale po zaciętej walce uplasowali się w najlepszej „ósemce”, co zapewniło im prawo udziału w Finale Mistrzostw Polski w Rummikub, który odbędzie się 6 października 2018 roku w Pałacu Młodzieży w Warszawie.
Znakomita postawa naszych uczniów zapewniła naszej Szkole ósme miejsce wśród wszystkich 39 szkół biorących udział w zawodach.

Obojgu uczestnikom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni. Życzymy powodzenia w Warszawie, trzymamy za Was kciuki.

Magdalena Kulesza