Noc Belfrów

👩‍🏫🕖-🕚🌠Noc Belfrów to noc wymiany doświadczeń i wzajemnego uczenia się nauczycieli. Podczas wydarzenia, 5 października, mogliśmy pomiędzy godz. 19 a 23, spotkać się na Skypie z Anną Leszczyńską z 17 LO w Gdyni i usłyszeć o Mystery Skype. Dorota Kujawa- Weinke pokazała uczestnikom monitorowanie procesu uczenia się z ocenianiem kształtującym, Daria Przybył z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu opowiedziała o swoich pomysłach na lekcji geografii i przyrody. Wystąpienie Karoliny Świętoń ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu pozwoliło zapoznać się z tajnikami projektu ,,Dream a little dream” w ramach Erasmus +. Uczestnicy poznali także 3 narzędzia przydatne w podejmowaniu decyzji i ewaluacji, a potem pracowali nad problemem budowania relacji z rodzicami i budowania relacji w pokoju nauczycielskim metodą open space. Przydatne okazały się także informacje o narzędziu FUKO do szybkiej informacji zwrotnej. A na koniec nauczyciele zmierzyli się z problemem szkolnym jednej z uczestniczek i techniką gniazda pomogli w ustaleniu możliwych rozwiązań. Wspaniale jest spotkać się z osobami, które pomimo późnej pory i całotygodniowego zmęczenia chcą doskonalić swój warsztat pracy.