KLIMAT TO TEMAT NA BIOLOGII

10 października klasa 8c wraz z nauczycielem p. Joanną Belewicz prowadziła rozważania na temat tego jak zmiana klimatu wpływa na różnorodność gatunkową i przetrwanie gatunków. Obecnie na całym świecie liczba i różnorodność zwierząt i roślin ulega redukcji szybciej niż kiedykolwiek. Podwyższenie temperatury o 1 stopień Celsjusza spowoduje wymarcie przynajmniej 10% gatunków żyjących na naszej planecie! Działalność człowieka i jego wpływ na klimat zmienia liczebność gatunków i zasoby ekosystemu. Uczniowie dostali informacje na temat gatunku w imieniu którego przygotowywali wystąpienia. Mieli wziąć pod uwagę co zagraża gatunkowi i jak negatywnie działania człowieka na niego wpływają. Uczniowie pod postacią wilka, nietoperza, niedźwiedzia, jaskółki czy dębu szypułkowego wystosowali przesłania do ludzi a następnie spisali postulaty dotyczące tego jak ludzie powinni zmieniać swoje postępowanie żeby ich wpływ na gatunki nie była tak duży. Jak się okazuje klimat to temat również na Biologię😊

Joanna Belewicz