“Przeczytać Pani/ Panu fragment książki/ wiersz”

Co zrobić, by obudzić śpiących czytelniczo Polaków? Skoro ludzie nie przychodzą po książki do bibliotek lub księgarń, to książki “wyszły” do nich 15 i 16 października. W okolicy SP 21 i na Starym Mieście można było spotkać uczniów oferujących przeczytanie fragmentu książki lub wiersza. Akcja pod hasłem “Przeczytać Pani/ Panu fragment książki/ wiersz” została poprowadzona przez uczniów klasy 8e i 6c. W tych dniach przed szkołą ustawiono również stoły z książkami, które można nabyć za symboliczną złotówkę.
Do akcji włączyło się również sąsiednie Przedszkole nr 19. Przedszkolaki wysłuchały wierszy Jana Brzechwy z cyklu Zoo z elementami ruchu. A po czytaniu dzieci pomogły rozreklamować kiermasz książek odrysowując swoje stopy kredą i tworząc drogowskaz do książek. Wszystkie drogi prowadzą do …książek
 
Dorota Kujawa – Weinke, Justyna Polakowska Zoła