Akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Dzisiaj uczniowie klas IV-VIII uroczystym apelem uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W wyniku działań zaborców w latach 1772, 1793 i 1795 Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Dla Narodu Polskiego suwerenne państwo było jednak wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w licznych zrywach niepodległościowych oraz na polach bitewnych I wojny światowej. Polskim żołnierzom w niedoli towarzyszyły pieśni, które podtrzymywały na duchu i umilały czas spędzony z daleka od Ojczyzny.
Właśnie patriotyczna pieśń stała się bohaterką dzisiejszej uroczystości. W rocznicę tak szczególną, jaką wyznacza rok 2018 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, który przeniósł nas w podróż po kartach historii . Występ okraszony był tańcem, deklamacją wierszy patriotycznych oraz grą na saksofonie.

Marta Marchlewska

 

zobacz film