FIZYKA DLA SMYKA?

W dniach 13, 14, 16 i 19 listopada w SP 21 już kolejny raz odbyły się warsztaty naukowe z cyklu „Fizyka dla Smyka” dla 28 klas I – VIII. Przybliżyły dzieciom tajemnice otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty. Gwiazdami zajęć „Fizyka dla Smyka” były same dzieci. Pod przewodnictwem znanego już i lubianego prof. Pytalskiego z Akademii Nauki w Olsztynie, przeprowadzały ciekawe doświadczenia, dzięki którym mogły m.in. zobaczyć świat oczami owadów czy iluzje optyczne, zaobserwować jak dźwięk zanika w próżni, podsłuchać mrówki czy wykonać wzmacniacz dźwięków z….palca : ) I wiele, wiele innych zaskakujących ciekawostek z zakresu ŚWIATŁA I KOLORÓW oraz DŹWIĘKU.
Rzadko zastanawiamy się nad prostymi zjawiskami zachodzącymi wokół nas, rzadko też analizujemy proste codzienne czynności. Wiele z nich wykonujemy bezmyślnie. Nasi uczniowie mieli okazję odkryć niektóre z tajemnic rządzących światem, zdobyli konkretną wiedzę, a Profesor Pytalski odpowiadał na nurtujące je pytania “dlaczego ?” „jak?”. Dzieci bawiły się znakomicie!!! Z żalem rozstawały się z Profesorem Pytalskim.
Zajęcia dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń  Warsztaty naukowe cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem, a wiedza zdobyta w tego typu spotkaniach procentuje w późniejszej edukacji.

Agnieszka Kuzko

Klasa 1c

 Klasa 1d

Klasa 2a

Klasa 2c i 3a

Klasa 5a

Klasa 5e

Klasa 8b

Klasa 8d