Uczniowie z SP21 debatują w Ratuszu Staromiejskim

W naszej szkole ostatnio bardzo dużo się dzieje w temacie klimatu i zrównoważonego rozwoju. Uczestniczymy w 20 edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem – Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!
Wcześniejszymi działaniami uczniów były m.in. przygotowanie plakatu informującego o debacie oraz ulotek informacyjnych na temat przyczyn i skutków ocieplenia się klimatu. Uczniowie przez dłuższy czas przygotowywali się do debaty tematycznie związanej z tegorocznym hasłem Tygodnia Edukacji Globalnej, która odbyła się dziś 21 listopada w Ratuszu Staromiejskim. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście Dyrekcja szkoły, Pani Magdalena Jankun- konsultant ds. geografii, przyrody, rodzice uczniów, delegacje ze szkoły Sp1, Sp23, Sp18, Sp9 oraz szkół anglozjęzycznych-Regent. Debatę prowadzili sami uczniowie na początek uczennice klasy 8e w składzie: Kamila Kurkowska, Angelika Pietrzyk, Laura Pietrzyk, Klaudia Bartkowska przedstawiły prezentację na temat przyczyn i skutków emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Następnie uczniowie z klasy 8c (Nina Czarnecka, Mikołaj Miernik, Kacper Frąszczak, Katarzyna Bujalska, Wiktoria Glazik, Daria Muraszko, Klaudia Krzywdzińska, Tomasz Święcki) debatowali na celami zrównoważonego rozwoju i zastanawiali się jak można zapobiec skutkom nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, wskazywali jak można by ten problem rozwiązywać w naszej lokalnej przestrzeni. Najważniejsza w tej kwestii jest edukacja odnośnie zmniejszenia tempa globalnego ocieplenia oraz podejmowanie działań w tym zakresie już w swoim najbliższym otoczeniu.

Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspaniałe wystąpienie👏a wszystkim zaproszonym gościom za przybycie

nauczyciel geografii- Izabela Romanowska
nauczyciel przyrody- Joanna Belewicz