Królik na lekcji przyrody

W związku z realizacją tematu dotyczącego ssaków, na lekcji przyrody w klasie VI d gościł przedstawiciel tej gromady zwierząt – królik o imieniu Toffi. Jego opiekunką i właścicielką jest nasza uczennica Magdalena Sokołowska. Magda i jej koleżanka Rozalia Michaliszyn zorganizowały lekcję dla klasy według swojego pomysłu. Dziewczynki połączyły teorię oraz praktykę – dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o budowie królików, sposobie jedzenia, dowiedziały się, że te zwierzęta nie są gryzoniami, lecz przedstawicielami zajęczaków, że samice syczą, drapią i budują gniazdo, że jest wiele interesujących ras królików różniących się wyglądem zewnętrznym oraz, jak należy opiekować się takim zwierzątkiem w domu. Ponadto usłyszały wiele ciekawostek o tych zwierzętach. Były zaskoczone, że królik rekordzista waży aż 22kg i ma 1,30 m długości !
Magda stwierdziła, że Toffi to taki konio-sowo-pso-kot, bo: – skacze wysoko jak koń do 1,30m, – ma dobry słuch jak sowa, – potrafi cieszyć się jak pies, gdy wraca do domu jego właściciel, – ma charakter kota : )
Toffi wzbudził wielkie zainteresowanie wśród uczniów, chętnie, ale zarazem delikatnie głaskali i obserwowali zachowanie królika, który czuł się jak u siebie w domu. Chyba polubił lekcję przyrody nasz mały ssak. : )

Agnieszka Kuzko