100 pomysłów na lekcje języka polskiego z wykorzystaniem matematyki na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz w Roku Matematyki.

Ogólnopolski projekt “Matematycznie na języku polskim”  to projekt, który pokazuje holistyczne uczenie się. Pomysłodawczynie i twórczynie, Dorota Kujawa- Weinke ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu oraz Katarzyna Polak ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Białymstoku, zebrały działania obejmujące 4 obszary podstawy programowej matematyki, które były realizowane na lekcjach języka polskiego w szkołach zainteresowanych projektem i przedstawiły je w książeczce online. Zawiera ona 100 pomysłów na realizację lekcji języka polskiego z wykorzystaniem matematyki na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz w Roku Matematyki.  

Materiały dydaktyczne wypracowane przez uczestników projektu “Matematycznie na języku polskim”