Klasa 7c na prelekcji stomatologicznej w szkole policealnej MEDYK w Elblągu

21 marca klasa 7c, wraz z wychowawcą p. J. Belewicz, uczciła promując zdrowy styl życia i odwiedzając szkołę policealną MEDYK. Zostaliśmy zaproszeni na prelekcję stomatologiczną, dotyczącą instruktażu higieny jamy ustnej. Prelegentki p.M. Czaja i p.E. Winiarska- Kowalska pokazały jak poprawnie szczotkować zęby, jak używać płynów do płukania ust oraz nici dentystycznych, zwróciły również uwagę na częstotliwość mycia i regularność wizyt u stomatologów. Pogadanka dotyczyła profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia. Profilaktyka to prosta recepta na utrzymanie w zdrowiu organizmu. W przypadku dbania o zęby łatwo jest ocenić po latach, kto stosował się do wskazówek higienistki stomatologicznej:)

 
Nauczyciel Biologii
Joanna Belewicz