LIGA MŁODYCH HUMANISTÓW

To konkurs , którego celem jest pogłębianie zainteresowań humanistycznych, motywowanie do poszerzania wiedzy oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.
Wszystkie te cele w mistrzowskim stylu zrealizowały uczennice naszej szkoły , które wykazały się wiedzą nie tylko teoretyczną , ale wyjątkowymi umiejętnościami i zostały laureatkami konkursu.
I miejsce zajęła Laura Wyszomirska ( kl.8e), III miejsce – Nina Czarnecka ( kl.8c).
Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań testowych z zakresu wiedzy o języku i literaturze oraz napisaniu pracy na podany temat. W tej edycji konkursu ,oprócz nagród dla zwycięzców, wręczona została również nagroda ufundowana przez Pana Prezydenta Miasta za najlepszą pracę. Otrzymała tę nagrodę Laura Wyszomirska.
Organizatorki konkursu podziękowania złożyły również Szkole za liczny udział uczniów w kolejnych edycjach Ligi Młodych Humanistów i Matematyków.
Gratulujemy zwycięzcom , życzymy dalszych sukcesów polonistycznych.

Barbara Warmińska Krystyna Wiśniewska