8d w Warszawie

Za nami trzy dni zwiedzania Warszawy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki i miejsca w stolicy. Rozpoczęliśmy od Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy m.in. pomniki Małego Powstańca i Jana Kilińskiego, a także najwęższą kamienicę w Warszawie i mury miejskie. Pozostałą część dnia wypełniły atrakcje sportowe, czyli wizyta na Stadionie Narodowym. Następnego dnia odwiedziliśmy miejsce szczególnie ważne dla Warszawy – Muzeum Powstania Warszawskiego, z jego poruszającymi pamiątkami. Potem był spacer w Łazienkach Królewskich i wizyta w Pałacu na Wyspie. Kolejnym punktem na naszej trasie było Centrum Nauki Kopernik – miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Ostatni dzień wycieczki poświęciliśmy na zwiedzanie Izby Wyższej Parlamentu. Dzieci mogły zobaczyć miejsce, w którym pracują Senatorowie RP. Potem czekał nas spacer Krakowskim Przedmieściem. Tam zobaczyliśmy m.in. Pomnik Kopernika, Uniwersytet Warszawski i Pałac Prezydencki. Kilka kroków dalej – Grób Nieznanego Żołnierza, Park Saski, Teatr Wielki Opery i Baletu, aż wreszcie Pałac Kultury i Nauki. Wrażeń i atrakcji nie brakowało!

Katarzyna Borkowska-Tomasik