Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków w naszej szkole to było jak zwykle wyjątkowe wydarzenie. Babeczkowa kawiarenka z flagami okazała się strzałem w dziesiątkę, a babeczki rozeszły się niczym świeże bułeczki!!!
Dziś bez przeszkód mogliśmy używać telefonów w szkole, ale tym razem używaliśmy ich do zabawy z QR Kodami. Ukrywały one 23 pytania dotyczące ciekawostek o krajach europejskich. Ciekawe, na ile pytań nasi uczniowie znaleźli odpowiedzi…? Wyniki już niedługo!!!
Lubicie pisać listy!! My również!!! Dlatego też wzięliśmy udział w projekcie eTwinning. Uczniowie klasy 6a i 6d wysłali kartki z pozdrowieniami do swoich rówieśników z Ukrainy, Litwy, Francji, Grecji, Włoch, Rumunii i Belgii. Dodatkowo szóstoklasiści przesłali także znaczenie wyrazów: freedom, peace, love, friendship, school, computer, book, Hello, country w swoim ojczystym języku. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na kartki od uczniów z pozostałych szkół.
A tu prezentujemy niektóre z narodowych nazw krajów europejskich, które nasi uczniowie musieli umieścić na mapie na parterze. A Wy potrafilibyście je rozpoznać bez podpowiedzi?
България Bułgaria
Ελλάδα Grecja
Hrvatska Chorwacja
Magyarország Węgry
Österreich Austria
Principat d’Andorra Andora
Shqipëria Albania

Z europejskim pozdrowieniem, nauczyciele języków obcych!!!

1569530508340

Zdjęcie 1 z 5