Przegląd Pieśni Patriotycznych

13 listopada w SP 21 odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych. Podczas uroczystego spotkania dzieci dowiedziały się czym są pieśni patriotyczne, jakie były okoliczności ich powstania i kiedy je śpiewano. Przede wszystkim jednak zrozumiały jakie znaczenie miały dla walczących żołnierzy. Uczniowie klas I-III śpiewali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Były wśród nich: „Wojenko, wojenko”, „Rota”, „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Co to jest niepodległość”, „Wiązanka patriotyczna Pawła Kukiza” oraz „Jestem Polką, Polakiem”. Pieśni prezentowane były przy szkolnym ognisku, zaimprowizowanym na potrzeby naszego święta. Na zakończenie uroczystości uczniowie wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Wykonanie tego utworu wprowadziło wszystkich jeszcze raz w nastrój minionej 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyjątkowy charakter tego święta podkreślał strój galowy uczniów wzbogacony o kotyliony, wianki, chusty oraz flagi w barwach biało-czerwonych. Wielką przyjemność pieśniarzom sprawiła Pani Dyrektor, wręczając wyróżnienia oraz słodkie nagrody. W szkolnym święcie niepodległości uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola nr 19 w Elblągu. Ich brawa mobilizowały artystów do występów. To był bardzo udany dzień.