Biologiczna Noc za nami !

W piątek, 10 stycznia, 2020 roku uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w NOCY BIOLOGÓW na Uniwersytecie Gdańskim.
Idea Nocy Biologów zrodziła się na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Pierwsza edycjaodbyła się w 2012 roku, w piątek 13 stycznia, i stąd wziął się pomysł na logo imprezy – czarny kot.
Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG zaprezentowali wiele tematów z dziedziny biologii, opowiadali o swoich badaniach i pasjach, odkrywali tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywali to, co wydaję się niewidoczne oraz wyjaśniali to, co na co dzień jest zagadką. Dzieci nie tylko odkrywały tajemnice biologii słuchając, ale także czynnie uczestnicząc w proponowanych formach. Ponadto brały udział w zajęciach warsztatowych z genetyki Wstęp do “czytania” kotów- prezentacja genów warunkujących kolory sierści kotów. Spróbuj odczytać futro kota! W bezpośrednim kontakcie z owadami i pajęczakami poszerzały swoja wiedzę o bezkręgowcach hodowanych w naszych domach. Dowiedziały się dlaczego straszyki nazwano tak osobliwie. Co nam może zrobić wij. Po co hodować karaluchy? Czyli o nocnym życiu, straszeniu i pożeraniu w wykonaniu małych milusińskich. Odkrywali także tajemnice jak polują rośliny mięsożerne? No i upewniły się, że plastik nie jest fantasitc!
To tylko mały wycinek biologicznej imprezy. 50 uczniów pod opieką pań: – Agnieszki Kuzko, Moniki Milan, Małgorzaty Dejewskiej i Magdaleny Banach przeżyło dzień pełen niezapomnianych wrażeń!
Kolejna Noc Biologów już za niecały rok 
Na pewno nie zabraknie tam uczniów SP 21 w Elblągu!

Agnieszka Kuzko