28 edycji „ Sprzątania Świata – Polska 2021”

Dziś, 7 września, wybrani uczniowie klas 6 b, 7 d i 8 d wzięli udział w obchodach Dni Recyklingu oraz 28 edycji „ Sprzątania Świata – Polska 2021”. Akcja miała miejsce w Bażantarni a jej hasło to „ Myślę, więc nie śmiecę”. Imprezę, przygotowaną przez Gminę Miasto Elbląg i Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. zainaugurowało wystąpienia prezydenta Miasta. Następnie uczniowie zajęli się sprzątaniem lasu pod kierunkiem leśników z Nadleśnictwa Elbląg. W programie imprezy znalazły się także różnorodne gry i zabawy edukacyjne oraz warsztaty o tematyce recyklingu. Przyjęta forma warsztatów, tj. zajęcia plastyczne, wieloformatowa gra planszowa oraz edukacja za pomocą makiet z pewnością przyczyniła się do szybszego i efektywnego zapamiętania przekazywanych treści. Nie obeszło się bez dodatkowych atrakcji i niespodzianek (prezentów, słodyczy).