Patriotyczny spacer po Warszawie

24 września uczniowie klasy 7a wraz z opiekunami  udali się do stolicy, aby zwiedzić obiekty łączące przeszłość z teraźniejszością .W bogatym programie wyjazdu siódmoklasiści  niczym posłowie mogli zasiąść w Sejmie, zgłębić tajniki korytarzy i sal Pałacu Prezydenckiego  czy wreszcie poznać  tragiczny los rodaków opowiadany przez przewodników Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjazd pozwolił uczniom zobaczyć miejsca, które na co dzień znają jedynie z telewizji oraz lekcji języka polskiego czy historii. Oglądany w Muzeum Powstania Warszawskiego film doszczętnie zrujnowanej w czasie wojny stolicy budził nie tylko przerażenie, ale również podziw, że miasto to ,mimo okrutnego losu, zostało tak pięknie odbudowane. Wiara i nadzieja doprowadziły bowiem do spełnienia przepowiedni  poety- Leopolda Staffa, który kiedyś, spacerując po zgliszczach Warszawy, powiedział: “Przejdą dni ciężkie klęski i rozgromu(…)Będziemy znowu mieszkać w swoim domu. Będziemy stąpać po swych własnych schodach” Uczniowie klasy 7a o sile tych słów mogli się przekonać, gdyż odbudowana po wojnie stolica ze wszech miar oczarowała ich swym niezaprzeczalnym pięknem.