Europejski Dzień Języków w SP 21

Europejski Dzień Języków w SP 21 to jak zawsze dzień słodkich babeczek z europejskimi flagami. Z tej okazji dziś przed szkołą można było ujrzeć powitania w różnych językach. Uczniowie również mogli się zmierzyć z konkursowymi pytaniami ukrytymi w kodach QR na drzwiach gabinetów. Jako SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU nie zapominamy też o naszej historii i roli Polski w Europie. Podczas lekcji angielskiego i niemieckiego odbyły się wielkie poszukiwania listami gończymi polskich postaci historycznych, co potwierdziło świetne opanowanie języka angielskiego i niemieckiego przez naszych uczniów. Ponadto uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne nt Europejskiego Dnia Języków i przedstawiali je na lekcjach angielskiego i niemieckiego. Uczniowie z kl. 7e sprawdzili się też w roli nauczycieli , prowadząc lekcję nt Europejskiego Dnia Języków dla uczniów kl.1b z wykorzystaniem różnych aplikacji, wzbudzając duże zainteresowanie wśród młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie klas 1-3 samodzielnie wykonali plakaty z flagami i zwrotami powitalnymi w różnych językach.