Dzień biało-czerwony w 1c

Dzień 11 listopada jest ważną datą w kalendarzu każdego Polaka. W tym roku nie mogliśmy świętować wspólnie tego dnia, więc 10 listopada uczniowie klasy 1c zaangażowały się w obchody Święta Niepodległości. Zorganizowaliśmy „Dzień biało-czerwony”, wykonaliśmy gazetki ścienne oraz uczestniczyliśmy w ogólnokrajowej akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 w naszej szkole rozbrzmiał dzwonek i uczniowie w klasach odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zajęciach plastycznych, informatycznych i polonistycznych uczniowie przez cały tydzień wykonywali własne dzieła przedstawiające symbole narodowe Polski. Zapoznawali się z tradycjami i obyczajami naszego regionu. Śpiewali pieśni patriotyczne oraz wysłuchali uroczystej audycji poświęconej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.