” BohaterON”

To część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej .Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach samych Powstańców , wzmacniać poczucie tożsamości narodowej pokazując nie tylko tło historyczne ,ale także sukcesy i dramaty ludzkie.
Nasza szkoła wzięła w nim udział . Na lekcjach historii uczniowie klas 4b, 7a i 8d poznawali losy powstańców i przebiegu powstania. Młodzież wykonywała zadania z tym związane , np : plakaty dotyczące poszczególnych etapów powstania , symboli zrywu . Uczniowie oglądali filmiki o tej tematyce i wysłuchiwali audycji związanych z poszczególnymi bohaterami powstania. Za udział w akcji ” BohaterON”  szkoła otrzymała  podziękowanie od organizatorów .  

Monika Milan