Światowy Dzień Liczby Pi

W ubiegłym tygodniu, uczniowie naszej szkoły , szczególnie dużo uwagi poświęcili Królowej Nauk- Matematyce. Obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi. Powstało wiele  plakatów poświęconych tej liczbie, został również zorganizowany konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi. Zwycięzcą w tym konkursie została Martyna Żółtowska z klasy 7e, która zapamiętała  aż 107 cyfr . Uczniowie pisali również opowiadania zawierające słowa z liczbą Pi. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęły: Oliwia Halama 7a oraz Wiktoria Pakuła  7c. Na wyróżnienie zasłużyło opowiadanie Pauliny Liber 8c.  Zorganizowany został również szkolny konkurs Mistrz Matematyki, który wyłonił najlepszego matematyka w poziomie klas. Mistrzami zostali:

Klasy 7 – Dominik Łada 7e

Klasy 6- Victoria Piotrowska 6b