Spotkanie z ciekawym człowiekiem- Tomasz Stężała

Uczniów klasy 8 A odwiedził Pan Tomasz Stężała, pisarz, nauczyciel
i pasjonat historii Elbląga. Podczas spotkania gość przybliżył uczniom tematykę Armii Krajowej –największego i najlepiej zorganizowanego podziemnego wojska w okupowanej Europie. Ponadto Tomasz Stężała opowiedział o trudach powojennego osadnictwa w zniszczonym przez Rosjan Elblągu. Informacje zaproszony gość posiada z pierwszej ręki bowiem jego dziadkiem był gen. Bolesław Nieczuja – Ostrowski, żołnierz Września 1939 roku, dowódca wielkich jednostek AK i pionier powojennego osadnictwa w Elblągu. Pan Tomasz Stężała opowiedział uczniom o trudnym, lecz pasjonującym życiu dziadka przedstawiając nie tylko jego chlubną kartę działań w konspiracji, lecz także uchylając rąbka tajemnicy z prywatnego życia wielkiego generała.

Marta Lewandowska